info@melinya.com.tr

+90 256 657 23 33

SEPETİM
  • Henüz listenize ürün eklemediniz
Tanım
BALLAR

MELİNYA HAM ÇAM BALI (420 G)

100,00 ₺

Melinya Çam Balı Melinya Çam Balı Ege ve Akdeniz bölgesinden, özellikle de Aydın Güzelçamlı ve Muğla’nın el değmemiş çam ormanlarından beslenen arıların doğrudan petekten süzülerek ambalajlanmış doğal ve ham balıdır.
Stok : 89
Ürün Kodu:PR0002
Kategoriler: BALLAR ARI ÜRÜNLERİ
 Etiketler: çam balı melinya sıvı propolis ham bal bal polen arı arı sütü
Paylaş:
Melinya Çam Balı 
 
Melinya Çam Balı Ege ve Akdeniz bölgesinden, özellikle de Aydın Güzelçamlı ve Muğla’nın el değmemiş çam ormanlarından beslenen arıların ürettiği doğrudan petekten süzülerek ambalajlanan ham balıdır. Diğer bal çeşitlerine nazaran içersinde daha az şeker türevleri barındırmasından dolayı Melinya Çam Balı boğazda yakıcı his bırakmaz. Doğal aroma, lezzet ve besin içeriklerini korumak için çok ince filtrelenmeyen Melinya Çam Balı’na hiçbir ısıl işlem uygulanmamıştır. Melinya Çam Balı uzun ömürlüdür, koyu kıvamlıdır ve kristalleşmeden saklaması diğer bal çeşitlerine göre daha kolaydır.
 
Çam Balı’nın Faydaları :

Çam Balı çiçek ballarından çok daha fazla miktarda enzimler, aminoasitler, mineraller ve antioksidanlar içerdiğinden bağışıklığı güçlendirici bir etkiye sahiptir.Bu sayede soğuk algınlığına ve boğaz ağrılarına iyi gelir, romatizma ve başka yangılı, iltihaplı şikayetleri hafifletir.Çam Balı ayrıca sindirimi kolay olduğundan mideyi hem rahatlatır, hem birçok mide rahatsızlığına iyi gelir.Çam Balı bağırsak florasının sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Yorgunluk ve halsizliğe iyi gelen Çam Balı ayrıca tansiyonu düzenleyici etkisiyle yüksek tansiyonu düşürmeye destek sağlar,kalp sağlığını korumaya yardımcı olur.

Çam Balı Nasıl Kullanılır ?

Kahvaltıda ekmeğin üzerine sürerek yiyebileceğiniz Çam Balı’nı ayrıca sütle ve ılık suyla karıştırarak içebilirsiniz.Her sabah aç karnına bir bardak ılık su ile karıştırarak içmeniz halinde Çam Balı kilo vermeye de yardımcı olabildiği gibi mide problemlerine de fayda sağlar.

Melinya Çam Balı’nı saklamak için ideal sıcaklık 15-25 °C arasıdır, buzdolabına konursa donup şekerlenebilir. Soğukta kaldığı için donup şekerlenmesi halinde çatal ile ezilerek ya da 40 dereceyi aşmayan suda bekletilerek tekrar sıvılaştırılabilir, bundan dolayı besin değerlerini kaybetmez.

Uyarılar :

Bir yaşından küçük çocukların tüketmesi önerilmez ayrıca Polen ve Arı ürünlerine karşı alerjisi olanlar ve şeker hastalığı olanlara tavsiye edilmez.

Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliğine Uygun Üretilmiş Helal Sertifikalı Üründür.
Hiçbir Isıl İşlem Uygulanmamıştır.Postorize ve Filtre Edilmemiş %100 Doğal Ham Baldır.Hiçbir Koruyucu ve Katkı Maddesi İçermez.Bütün Besin Değerleri Korunmuştur. 
Ürün Adı
MELİNYA HAM ÇAM BALI
Ürün Kategori
Bal ürünleri
Ürün Kod
PR0002
Ürün Barkod
8682843597002
Ağırlık (net)
420 GR
Koli Adedi
12
ürün yorum
MELİNYA HAM ÇAM BALI (420 G) Yorumları
Mükemmel
(0)
%0
Çok iyi
(0)
%0
İyi
(1)
%100
İdare eder
(0)
%0
Kötü
(0)
%0
Ortalama Puan
3,0

 sadadsa
 - ( 09.00.2021 )
asdada
HAVALE İLE
KAPIDA ÖDEME İLE
KREDİ KARTI İLE
MELİNYA HAM ÇAM BALI (420 G)