info@melinya.com.tr

+90 256 657 23 33

SEPETİM
  • Henüz listenize ürün eklemediniz
Tanım
BALLAR

MELİNYA HAM HAYIT BALI (420 G)

100,00 ₺

Melinya Hayıt Balı Melinya Hayıt Balı Güney Ege bölgesinin yaygın bir bitkisi olan hayıttan beslenen arıların yaptığı ve doğrudan petekten süzülerek ambalajlanan doğal ve ham baldır.
Stok : 100 +
Ürün Kodu:PR0003
Kategoriler: BALLAR
 Etiketler: MELİNYA HAM HAYIT BALI (420 G) PR0003
Paylaş:
Melinya Hayıt Balı

Melinya Hayıt Çiçeği Balı Güney Ege bölgesinin yaygın bir bitkisi olan hayıttan beslenen arıların yaptığı ve doğrudan petekten süzülerek ambalajlanan bir ham baldır.Diğer Melinya doğal ham balları gibi Melinya Hayıt Çiçeği Balı da aromasını, lezzet ve besin içeriğini korumak için çok ince filtrelenmemiştir ve ısıl işlemden geçmemiştir. Melinya Hayıt Çiçeği Balı hoş kokusu ve kırmızıya çalan rengiyle dikkat çeken çok değerli bir bal çeşidir.
 
Hayıt Balı’nın Faydaları :

Hayıt Çiçeği Balı’nın ateş düşürücü ve ağrı dindirici etkisi vardır. Antidepresan etkiye sahip olan hayıt çiçeği balı ayrıca kadınların regl ağrılarına iyi gelebildiği gibi, emziren annelerin sütünü artırdığı da bilinir. Hayıt çiçeği balı ayrıca düzenli tüketildiğinde kadınların menopoz dönemi şikayetlerine de iyi gelebilmektedir. Hayıt çiçeği balının ayrıca kansere karşı koruyucu özelliğinin yüksek olduğu düşünülür. 
 
Hayıt Balı Nasıl Kullanılır ?

Melinya Hayıt Çiçeği Balı buzdolabına konmaz, saklamak için ideal sıcaklık 15-25 °C arasıdır. Soğukta kaldığı için donup şekerlenmesi halinde çatal ile ezilerek ya da 40 dereceyi aşmayan suda bekletilerek tekrar sıvılaştırılabilir, bundan dolayı besin değerlerini kaybetmez.

Uyarılar :

Bir yaşından küçük çocukların tüketmesi önerilmez ayrıca Polen ve Arı ürünlerine karşı alerjisi olanlar ve şeker hastalığı olanlara tavsiye edilmez.

Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliğine Uygun Üretilmiş Helal Sertifikalı Üründür.
Hiçbir Isıl İşlem Uygulanmamıştır.Postorize ve Filtre Edilmemiş %100 Doğal Ham Baldır.Hiçbir Koruyucu ve Katkı Maddesi İçermez.Bütün Besin Değerleri Korunmuştur. 

 
Ürün Adı
MELİNYA HAM HAYIT BALI
Ürün Kategori
Bal ürünleri
Ürün Kod
PR0003
Ürün Barkod
8682843597019
Ağırlık (net)
420 GR
Koli Adedi
12
ürün yorum
MELİNYA HAM HAYIT BALI (420 G) Yorumları
Mükemmel
(0)
%0
Çok iyi
(0)
%0
İyi
(0)
%0
İdare eder
(0)
%0
Kötü
(0)
%0
Ortalama Puan
Henüz puan verilmemiş

HAVALE İLE
KAPIDA ÖDEME İLE
KREDİ KARTI İLE
MELİNYA HAM HAYIT BALI (420 G)